Emre DİVARGörüş 09 Mart 2015 14:56

Mektup Alındı


Sayın, Adnan (Bostancıoğlu) bey ntvspor.net adresindeki yazısında; tahmincilere yönelik birşeyler yazmış ki söylediklerinin çok büyük oranda doğru olduğunu düşünüyorum.
Fakat 2 Nokta kafama takıldı;

1. Tahminciler tahmin olarak belirttikleri her kuponu yatırmak zorunda değiller. Adı üstünde o tahminci, katî oyun iştirakcisi yada bahisçi değil, tahminci. Öncelikle bunun altını çizmek gerekir.
Ben kendimi tahminci olarak görmesemde sitemizde yaz sezonu içinde günde 2 programada tahmin yazıyorum. İşim dolayısıyla yazmadığımda onlarca mesaj geliyor benim gibi iddasız birine böyle ise iddalı tahmincilere nasıl bir baskı vardır kimbilir?
Yani birileri bir şekilde sizi bir sebepten tutup takip edebiliyor ve sizden birşeyler yazmanızı bekliyor.
Artı ben ayda 1.500 TL maaşla özle bir şirkette çalışan biriyim bunu profesyonelce yapmıyorum diyip sadece ayda 2 kere oynadığımı paylaşayım desen zaten yazamazsın yok hergün oynayayım desen bırak yazdığın 80 TL oynamayı günde 10 TL oynasan ayda 600 TL eder 2 programa oynayamazsın.
O zaman oynadığı 10 TL kuponu yazsın dersen adam onuda ayda belki 10 defa ya oynuyor ya oynamıyor. Haftada canı istediğinde yazsa oda olmaz.
Tahmincilerin çoğu(hemen hepsi istisnalar hariç)tahmin yazdıkları için para kazanmıyor. Hemen herkes bunu ya hobi yada şan olsun diye yapıyor.
O yüzden ortada bir gazete, bülten, internet siteleri gibi sektör varken yok efendim hergün yazsın görelim falan doğru bir yaklaşım değil.

2. Hepsi deyip geçiyorlar zor ayağı demiş. Ne yapsınlar hepsi deyip geçmek utanılacak birşeymi? en güzel ikramiyeler hepsi denerek kazanılır.
Çünkü yazanın bile geleceğine inanmadığı at geldiğinde oyun cazipleşir.
Sonunda haydi bakalım er meydanına gibi bir çağrı yapmış.
Bu oyunu hergün oynayıp sürekli kârda olan kimse yoktur varım diyenede inanmıyorum o yüzden nerden baksan orasıda olmamış. Kısaca genel anlamda doğru bir yazı olmuşsada bana aykırı gelen yerleri cevaplamak istedim.

Sağlıcakla kalın...


 

Yorumlar

İlgili içerik hakkında yorum girebilmeniz için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye girişi     Üye Ol

freemanbjk

12 Mayıs 2015 11:56

siz yorumlayarak tahmin verdiğiniz zamanlar bizler için faydalı oluyor.. sadece kupon paylaşmak yerine o atları neden tuttuğunuzu yazarsanız daha faydalı olur diye düşünüyorum.. saygılar

mhmtzz16

17 Mart 2015 13:30

Emre bey mektup çok iyi ama siz ayda bir veya iki tahminle bırakmayın. tahmin bilgi, takip ve tecrübe ile birleşince mükemmel olur bu sizde var. ben bir yorumcu takip ediyorum oda siz.