Emre DİVARGörüş 12 Ocak 2013 10:07

11.01.2012 İZMİR VE GASP EDİLEN YARIŞSEVER...


Dün akşam yarışların son ayağına kadar malisef ekran başında olamadım...
Eve gelir gelmez her zaman olduğu gibi TAY TV açtım, ardından Facebook hesabımı. Yarışlar kumda yapılıyor FACEBOOK-TWİTTER ise adeta yıkılıyordu. Bir skandal karar daha alınmış ve yarışsever bir kez daha hiçe sayılmıştı.
Çok yakın bir dostuma yaptığım beşli ganyan devam ediyor ama son ayakta çim harici sözü hiç geçmeyen GELİNAĞAM tekti. Ben ve benim gibi çime göre kupon yazanlar dün mağdur edilmedik(ler) ''''''''''''''GASP'''''''''''' edildik(ler) adeta...

Evet bizim cebimizden paramız GASP edildi X birilerinin cebine konuldu. Yarışsever bir kez daha adeta yolundu. Bunu TJK yapmadı Y.K.K-M.K.K-Y.H.K.M yaptı yapmadı değil olay bir şekilde bizim paralarımız GASP edildi... Yarışlar başlamadan saat 16:00 sularında Menejer Mustafa Sav Twitter hesabından ''''Suan itibariyle Izmir Şirinyer hipodromunda adeta gök delindi pistler değişebilir !!''' şeklinde bir yazı yazdı. Acaba kararı veren kurul o an başka bir şehirdemiydi? Bazı kesimler yarışların kuma alınmasının doğru karar olduğunu önce at ve jokey sağlığının önemli olduğunu söylediler. Tabiki benimde bahis kuponum bu 2 ana unsurdan sonra gelir fakat neden 16:00 gibi bu derece şiddetli yağmur yağıyorken üstelik İzmir pistinde kuru zamanda bile o virajlarla yarış riskli iken neden en baştan kuma alıp hem kendilerini hem diğer herkesi güvence altına alıp rahatlatmazlar acaba ?

Bütün bunların ötesinde her sene kış ayında bu pist değişiklikleri bu sorunlara yol açarken neden programa ısrarla çim pist yarışı koyup böyle sıkıntılara yol açarlar anlamak mümkün değil. Programa koşuyu koyuyorsun Çim pist bekleyen at sahipleri kuma alınınca isyan ediyor alınmayınca pist tehlike saçıyor yarısında alınınca dahada kötüsü oluyor.

Kısaca dün yarışsever GASP edildi ve yarın yine edilecek buda unutulup gidecek... İnşallah bu sefer biraz daha sesimiz yüksek çıkarda unutulup gitmek yerine bu işi beceremeyenler hak yiyenler gider...


 

Yorumlar

İlgili içerik hakkında yorum girebilmeniz için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye girişi     Üye Ol

alioranbas

Tahmin başarısı : 456,27 SAΩ

18 Ekim 2013 10:36

merhaba.ben hep söylediğim bi söz var dır kimin eli kimin cebinde diye fakat tjk nın bunu bildiğine eminim.

murat

15 Ağustos 2013 17:17

teşkilat