Yunus Emre AŞIKGörüş 13 Mayıs 2012 21:02

Gazi'ye Çeyrek Kala Ankara Değerlendirmesi


Gazi öncesi provalar sürerken Ankara da koşulan Avrupa Birliği Bakanlığı A2 / Savunma Sanayii G3 koşuları ile 21 tay daha mücadele verdi.
Dişilere Ait Avrupa Birliği koşusunda, Joanyko Icy Kiss, Dark Magic, Red Regent koşuyu önlerde kabullenen isimlerdi.
Düzlükte Red Regent, Dark Magic birincilik mücadelesine girdiğinde dıştan The Company çok etkili geldi ve 1.36,97 bitiriş derecesi ile koşuyu kazanmayı başardı.
Yarış yaşamına başladığında kısa metraj koşularda iyi bir tay olacağı izlenimi veren The Company bir süre form düşüşü göstermiş olsa da etkili bir yarış çıkartarak günün sürpriz ismi oldu.
Dark Magic yine uygun rakipler içinde başarılı bir ikincilik elde ederken mesafeli koşularda başarı göstermesi olası, ayrıca kum piste daha yatkın görüntüye sahip.
Red Regent gördüğü üçüncü yarışı olan koşuda beklenilenin altındaydı, Pyramos ardındaki ikincilik ile dikkat çekerken bu gün için olan görüntüsünde daha fazlası için yeterli değildi.
Humble Lion iyi bir tay olacak gibi, maiden düzeyi rakiplerden sonra giderek yükselen bir çıtaya sahip ilerleyen günlerde adından söz ettirecektir.
Kalan isimler için GAZİ çok uzakta bir hayal olsa gerek, Joanyko önde nurama götüreceği ve fazla sıkıştıracak rakibin olmadığı koşularda ters neticelere imza atabilir.

Erkeklere ait Savunma Sanayii koşusunda Blandophobic adeta gövde gösterisi yaptı.
Full Time Tragedy'nin Kıng Drok ve Waka Waka önünde tempo verdiği koşuda, düzlükte tabelayı oluşturan isimlerin mücadelesi vardı.
Dıştan çok etkili gelen Blandophobic transit bir şekilde koşuyu kazanırken, bu rakiplerin bir tık üzerinde olduğunu gösterdi.
Henüz üçüncü startında elde ettiği bu başarısı ile ilerki günlerde adından çok söz ettireceğini tesciller gibiydi. Foal olması nedeni ile Gazi koşamayacak olan safkanı farklı yarışlarda izlemeye devam edeceğiz.
Full Time Tragedy etkili yarışlarına devam ediyor, önde boş kalacağı koşularda sonuca gitme ihtimali daha yüksek olsa da, daha seri isimleri yakın takip ederekte netice alabilen safkan bu gibi gruplarda her zaman söz sahibi olacaktır.
Bir diğer foal tay sokullu, maiden ardından çıktığı G3 koşuda oldukça iyiydi.
Yarışın favori ismi Kopenhag düzlükte bir trafik sorunu yaşadı, kapanıp içe girdiğinde zaten yapabileceği fazla bir şey kalmamıştı, kolay bir şekilde dördüncülüğe girerken dikkat çekti ve bu koşuda ki dördüncülüğünün ölçü alınmaması gerektiği izlenimi verdi.
Blandophobic'i geçemeyecek olsa bile o ufak kapanma yaşanmasa idi bir ikincilik elde edebilirdi.
Kalan isimler ile ilgili umutlu bir yorum yapamayacağım. Yüzeysel geçtiğimiz bu koşular sonrasında Tay Deneme koşularında yeniden görüşmek üzere sağlıcakla kalın..


 

Yorumlar

İlgili içerik hakkında yorum girebilmeniz için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye girişi     Üye Ol

İlgili içerik için yorum bulunmamaktadır.