Şampiyon Atlar 18 Ekim 2011 15:09

Your Wife Never


YOUR WİFE NEVER - Doru Renkli Kısrak
Palace Pageant (Usa) – Sanita (Gb) / Charlottown (24.02.1996)

98 - 99 yılı tayların en başarılı isimleri kuşkusuz kısraklardan çıkmıştır, döneme damgasını vuran unutulmaması gereken isimlerinden biride Your Wife Never dır. Sakatlığı nedeni ile pistlere erken veda etse de yetişenler yeteneklerini bilir.

Yarış yaşamına 07.10.1998 tarihinde 1200m kum pistte A.Birdal ile başlar, ilk startında pek de şans verilmemektedir, 17.30 ganyan ile kazanarak beklenmedik bir sürpriz gerçekleştirmiştir diyebiliriz, aslında sürpriz tahmincilerin gözünden kaçmasıdır, Aslan ile birlikte idmanların da son derece iyi görüntü verse de, ihtimaller dahilin de değildir… O hepsini yanıltır.

‘’O gün benim için çok önde bir isim gibi gelse de, sürpriz birinciliği pek bir keyif vericiydi’’.

İkinci startın da şartlı 3 koşuda çim pist denemesine çıkar, 1400m de Suyun Bige, Dorukız önünde kazanarak pist ayrımı yapmayacağını gösterir…

Sonraki startın da rakipler biraz daha sertleşmiştir KV-21 Basri Çiftkurt koşusunda, güçlü erkek rakipleri; Roman Art, Haberal ve Sorgunbeyi’ni koşudaki tek dişi olarak geride bırakarak dikkat çeker.
98 senesini ve sezonunu kapatmıştır bu koşu ile birlikte.

3 yaşlı ilk koşusunu yaklaşık 3 ay sonra İzmir de 1600m kum pistte alır, F.Çakar ile kazanırken Tütenbey ve Eski şehirliyi geride bırakır, 1600m çim pistte kolay bir koşu daha kazanır ki 5 te 5 ile artık Gazi hazırlıklarında görülmek istenen isimlerden biridir.

Şartlı 4 ve Şartlı 5 düzeyi iki galibiyeti sonrasında İzmir de 1600m kum pistte KV/8 Evliyazadeler koşusunu kazanır, bu koşuda güçlü erkek rakiplerini geride bırakmıştır, Sümen, Mystery Storm…

İstanbul’a döndükten sonra 19.04.99 da katıldığı KV/8 Preveze koşusunda yine adından sık söz ettiren isimlerden biri olan Grup Vakti’ne az fark ile geçilerek ikincilikte kalırken ilk mağlubiyetini de almış olur.

Gazi öncesi ilk prova, Dişi Tay Denemedir, şampiyon eküri Talaria ve Lyna yanı sıra Texas Gal, Thunder Best, Zeynom gibi güçlü rakipler karşısına çıkar.

Texas Gal koşuyu kazanırken, ekürilerden Talarıa ikinci, Your Wife Never üçüncü olur.
Ne yazık ki, döneminin en iyilerinden biri olan Lyna ve Your Wife Never koşu sonrasında sorun gösterip pistlere bir süre veda etmişlerdir.

Your Wife Never’in pistlere dönüşü 14 ay kadar sonra 19.07.2000 tarihinde olur, gördüğü koşuda varlık gösterememiştir, ardından uzun ve kısa mesafelerde kum ve çim pistte çeşitli yarışlar koşmuş, başarılı olamamıştır.

Kendisini bir daha toparlayamayan safkan 20.10.2000 tarihinde katıldığı koşu ile yarış yaşamını noktalandırır. Son startın da makineden çıkmayıp yarışa başlamamış olup, derecesiz olarak koşuyu bırakmıştır.

Yarış yaşamında 16 start almış, 6 birincilik, 1 ikincilik, 1 üçüncülük elde etmiştir.
Koşuları;
( 1 1 1 1 1 1 2 3 8 6 5 6 9 5 6 9 )


Yorumlar

İlgili içerik hakkında yorum girebilmeniz için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye girişi     Üye Ol

İlgili içerik için yorum bulunmamaktadır.