Yunus Emre AŞIKHaber 29 Ekim 2016 19:48

Fly By Me 2016 Yılına Damga Vurdu


Ankara 75. yıl hipodromunda hafta sonu programı festival niteliğinde yarışlara sahne oldu. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramına denk gelen bu özel günde, Cumhurun ve Cumhuriyetin koşuları start aldı.
3 ve Yk yaşlı İngiliz atlarını bir araya getiren 78. Cumhurbaşkanlığı Koşusu'nu, 2013 yılınında galibi olan, Barış Kaya’nın sahibi olduğu, Atakan Şıvgın'ın antrene ettiği FLY BY ME (Karabeyhan - Lady Fi / Among Men) jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde kazandı.

Çok başarılı bir şekilde başladığı yarış kariyerinde Gr.1 Ankara ve Gr.1 Cumhurbaşkanlığı koşuları ile zirve yapan Fly By Me, 2014 yılında yaşadığı sorunlar nedeni ile geri alınmış ve sadece iki yarış koşabilmişti. 2015 yılında da toparlanma evresi yaşayan safkan 2016 yaz sezonuna fırtına gibi girdi.
İsmet İnönü galibiyeti sonrasında, Gr.1 Başbakanlığa adını yazdırdı. Celal Bayar koşusunu boyun farkı ile kaybederken Enternasyonel Boğaziçi koşusunda Move Up'a geçilmişti, ardından Gr.1 TJK ve Gr.1 Cumhurbaşkanlığı galibiyetleri ile 2016 yılına adeta damgasını vururken, 33.startında 6'sı Gr.1 olmak üzere 13. birinciliğini elde etti.

FLY BY ME ardında ikinciliği, zorlu bir mücadele sonrasında PAYİTAHT (Red Bishop - Marica / Marlin) alırken, VICTORY IS OURS (Victory Gallop - Lovely Doyoun / Doyoun) üçüncü, TATVAN İNCİSİ (Scarface - Hanımkız / Always A Classic) de dördüncü oldu.
2400m çim pistteki koşuda bitiriş derecesi 2.29,83 olarak kayıtlara geçti.


Yorumlar

İlgili içerik hakkında yorum girebilmeniz için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye girişi     Üye Ol

İlgili içerik için yorum bulunmamaktadır.