Yunus Emre AŞIKHaber 21 Temmuz 2013 02:34

Hitit Koşusu İle Kırdemirkır Zirvede


Ankara Hipodromu’nda günün önemli mücadelesi, 2 yaşlı ingiliz taylarına ait A2 Hitit Koşusu idi. Jenerasyon'un flaş tayı KIRDEMİRKIR (Victory Gallop – Alcina / Beau Genius), jokeyi Mehmet Akyavuz ile birincilikler hanesine ilk Açık 2 galibiyetini yazdırdı.

6 İngiliz tayının katıldığı 1200 metre çim pistte düzenlenen koşuda, MC Gill koşuya tempo veren isim olurken, yarkın takipcisi KIRDEMİRKIR (Victory Gallop – Alcina / Beau Genius) koşunun her yerinde rakiplerine hakim görüntüsü ile gelip kolay bir şekilde fotoya uzanırken 1.10,84 bitiriş derecesi ile dikkat çekti.
Foto önünde ikinciliği HAKEEM (Harlan’s Holiday - Michigan Bluff / Skywalker) alırken, WARRIOR PRINCESS (Sri Pekan - Woodmans Girl / Woodman) üçüncü, ENYALIOS (Win River Win - Gagkoş / Bijou D’inde) da dördüncü oldu.

KIRDEMİRKIR, 6. galibiyetinde 5. birinciliğini elde ederken, ilk Açık koşu galibiyetine de ulaşmış oldu. Başarılı yarışları ile dikkat çeken safkan, bu galibiyet ile birlikte start alan taylar arasında en başarılı isim olarak zirve yaptı.


Yorumlar

İlgili içerik hakkında yorum girebilmeniz için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye girişi     Üye Ol

İlgili içerik için yorum bulunmamaktadır.