Aygırlar 19 Ekim 2011 09:22

ALWAYS A CLASSIC


ALWAYS A CLASSIC - 1993 - Al
Hara – 1998 USA / 1999 TUR (Cidago – 1,63)
Deputy Minister (Can) – No Class (Can) / Nodouble (Usa) (01.01.1993)

3 yaşında yarış yaşamına başlayan safkan, 1996 yılında 2 start almış ikisini de kazanmıştır.
1997 yılında almış olduğu 6 starttan 4 birincilik, 1 ikincilik, 1 de üçüncülük elde ederek yarış yaşamını noktalamıştır. 8 koşudan oluşan kariyerinde %100 ilk üç başarısı göstermiştir. Early Times Turf Classic G1, Explosive Bid H. G3, Mardi Gras Listed başarıları olurken, G1 Manhattan Handicap da 3.lük elde etmiştir.

Babası Deputy Minister, 4 yaşına kadar 22 koşuda start almış 12 birincilik, 2 ikincilik, 2 üçüncülük elde etmiştir. G1 Laurel Futurity Stakes, G1 Young America Stakes, G2 Donn Handicap, G2 Tom Fool Stakes gibi bir çok önemli klasiğe adını yazıdmıştır. Kanada ve Amerekada 2 yaşlı şampiyon erkek tay seçilmiştir.
Amerika da 97 ve 98 yıllarında lider aygır olmuş, 2007 yılında lider kısrak babası seçilmiştir.

Annesi No Class, 3 koşu kazanmış, 1985 de yılın kısrağı olmuştur.
Koşan 7 tayından 7 si de kazanma başarısı göstermiştir.
Amerika da ki taylarında, In Reality, Icecapade, Storm Cat ve Hyperion da başarı görülürken, sonraki senenin taylarında Nasurullah kanı ile başarı göstermiştir. Blushing Groom ve Bold Ruller daha fazla karşımıza gelmektedir.
Grey Classic, Regal Classic, Sky Classic, Classy N Smart önemli yavrularından bazılarıdır.

Always A Classic’in dozaj profil değerleri DP = 8 – 2 – 9 – 1 – 4 (24) şeklinde olup, güç dağılımı DI = 1,53 / CD = 0,38 dir. Bu değerler özellikle uzun mesafeleri işaret etse de, sürat, dengeli hız ve dayanıklılık faktörleri göz önüne alındığında kısrak tipine göre her mesafeye uygun isimler türetebilir.

Ülkemizde ki başarılı taylarına göz attığımızda, Red Regent (Mujtahid), Havadis (Shining Steel), Empire City (Halling), Emirşah (strike The Gold), Obiwan (Distant Relative), Alw.President (Distant Relative), Alaf (Distant Relative), Ulumeşe (Sovereign Dancer), Sigar (Paco), Gold Fire (Galetto), Led zeppelin (Bachelor Party), Radikal Prens (Tüten), Negresco (Lockton), Moon Khan (Arslan), Mahalle Çocuğu (Hoy), Anatolian (Mummys Game), Anabelle (Cartagena) en çok dikkat çeken isimlerdir.

Always A Classic bu yıl İzmir Torbalı aşım istasyonunda görevini sürdürmekte olup, aşım ücreti 3000 TL dir.


Yorumlar

İlgili içerik hakkında yorum girebilmeniz için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye girişi     Üye Ol

İlgili içerik için yorum bulunmamaktadır.