Aygırlar 18 Ekim 2011 12:58

ALSANCAKLI


ALSANCAKLI - 2002 - Doru
Hara – 2008 TUR (Cidago – 1,63)
Bull Market – Rusian Girl / Siberian Express (29.04.2002)

Yarış yaşamına 2004 yılında başlayan Alsancaklı 4 yıl süren kariyerinde 39 start almış, 11 birincilik, 6 ikincilik, 3 üçüncülük elde etmiştir. Kısa Vadeli koşular yanı sıra, Savunma Sanayi G3, Süphan G3 kazanma başarısı gösterdiği sınıf koşulardır.

Babası Bullmarket, ülkemizde ki başarılı kum atlarından biridir. 64 starttan oluşan yarış yaşamında 15 birincilik elde etmiş, bir çok plase başarısı göstermiştir. Evliyazadeler, Orhan Meker, İzmir Bş.Bld.Bşkn (2), F.L.Karaosmanoğlu, İsimsiz G3, Kuzey Kıbrıs önemli başarılarıdır.
Aygırlık kariyerinde, en başarılı yavrusu Alsancaklı’dır. Bunun dışında, Tuğçe Hanım (Xaar), Bababull (Soviet Star), Gülsultan (Arazi), Velvet Storm (Nashwan), Fırathan (River Special) başarılı olarak sayılabilir.

Annesi Russian Girl, 18 start almış kazanamadan haraya gönderilmiştir. Harada 11 yavrusu olmuş en başarılıları Alsancaklı dışında; Royal Abjar dan olan Sabah Güneşi ve Shining Steel den olan Delani’dir.

Alsancaklı’nın dozaj profil değerleri DP = 5 – 11 – 10 – 0 – 0 (26) olup, güç dağılımı DI = 4,20 / CD = 0,81 dir. Bu değerler 1000 / 1400m aralığını işaret eder. Sürat faktörünü öne çıkartan bir profile sahip olması nedeni ile erken gelişim ve erken kazanan taylar vermesi yüksek ihtimaldir. Alsancaklı’nın orta uzun mesafelerde başarı gösterdiğini de göz önüne alarak seçilecek kısrak tipi ile benzer mesafelerde başarı gelebilir.

Aygırın baba hattı Tom Fool’a ulaşmaktadır. Bu hat yurt dışında Raise A Native kan hattı ile uyum sağlamıştır. Ülkemizde bu hattan çok sayıda temsilci bulunmaktadır.
Strike The Gold, Play Boy1, Cock Robin, Woodchat gibi aygırların kızlarının yanı sıra, Mr.Prospector hattından Mujdahid, West By West, Royal Abjar, Native Procida hattı kızlarından da olumlu sonuç alınması olasıdır.

Henüz koşan tayı bulunmamaktadır.


Yorumlar

İlgili içerik hakkında yorum girebilmeniz için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye girişi     Üye Ol

İlgili içerik için yorum bulunmamaktadır.