Aygırlar 23 Ekim 2011 14:04

SCARFACE


SCARFACE - 2003 - Doru
Hara 2010 TUR - (Cidago – 1,61)
Montjeu (Ire) - Racing Heart (Gb) / Pursuit Of Love (Gb) (22.04.2003)

Yarış yaşamına 2006 yılında başlayan safkan kısa süren koşu hayatına 12 yarış sığdırmış bunlardan 3 birincilik, 2 ikincilik, 1 üçüncülük elde etmiştir.
G3 Bursa Bş.Bld.Bşkn. G3 Mimar Sinan, G1 Ankara koşusu önemli galibiyetleridir. G2 Büyük Taarruz koşusunda ikinci, G2 Ent.Boğaziçi koşusunda üçüncü olmuştur.

Babası Motjeu, efsane aygırlardan Sadlers Wells’in oğludur.
16 startta 11 birincilik, 2 ikincilik elde eden safkan, Prix De Larc D.T G1, Prix De Jockey Clup G1, Prix Niel G2, Grand Prix De Saint Cloud G1, Irısh Derby G1, Kıng George/Queen Elizabeth Diamond Stakes G1 gibi önemli koşulara adını yazdırmış bir isimdir.
Annesi Racing Heart, Blushing Groom hattından gelmektedir.

Genel olarak baktığımızda Scarface’in Raise A Native ve yine o hattın en önemli temsilcilerinden olan Mr.Prospector temsilcileri ile özellikle uyumlu olacağını söyleyebiliriz.
Bunun dışında Nasurullah hattı temsilcilerinden bazıları, Sharpen Up/Kris kan hattı temsilcileri, aygır olarak Zeddaan, Danzig, Surumu, Mill Reef gibi isimler ayrıca ülkemiz aygırlarından Always A Classic, (Rainbow Quest) Bin Ajwaad, Ramadan, River Special, Royal Abjar, Gone West, Strike The Gold, West By West, Common Grounds gibi isimlerin kızları ile de başarı göstermesi olasıdır.

Henüz koşan tayı bulunmamaktadır.


Yorumlar

İlgili içerik hakkında yorum girebilmeniz için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye girişi     Üye Ol

İlgili içerik için yorum bulunmamaktadır.