Aygırlar 21 Ekim 2011 11:16

RED BISHOP


RED BİSHOP 1988 Doru
Hara – 1996 USA / 1999 TUR
Cidago – 1,62

Yarış yaşamına 1990 yılında başlayıp 95 yılı dahil, 6 yıl start almıştır. Toplamda 28 yarışa iştirak ederken 10 birincilik, 9 ikincilik, 5 üçüncülük ile başarılı bir totoya sahiptir.
San Juan Capistrano Invitational G1, Queen Elizabeth Cup G2, Hong Kong Internationalvase G2, Brigadier Gerard Stakes G3 önemli başarılarındandır.

Babası Silver Hawk, 2 ve 3 yaşlı olarak 3 koşu kazanmıştır. 675 tayı start almış 435 tanesi kazanma başarısı göstermiştir.
Annesi La Rouquine 3 koşu galibi olmuş, harada vermiş olduğu 9 tayından 7 tanesi kazanmıştır.

Amerika da haraya giren Red Bishop, uzun mesafelerde başarı gösteren taylar veren Silver Hawk oğludur. Harada Danzig, Mr.Prospector, Woodman, Nijinsky2 ile uyumlu neticeler vermiş, farklı kısraklar ile farklı nitelikteki taylar kazandırmıştır.
Ayrıca Nasurullah temsilcisi, Bold Ruller kanı taşıyan kısraklarda başarılı olması düşünülebilir.

Red Bishop, Northern Dancer kanı taşımamaktadır, bu nedenle harada bu aygırlın temsilcileri ile de olumlu sonuçlar vermiştir. Northern Dancer temsilcilerinin kızları ve My Volga Boatman, Strike The Gold, Sun Musıc, Mujdahid, Aristocrat, River Special, Private Tender , Barnato, Marlin kanı taşıyan kısraklarda olası uyumu söz konusudur.

Anatoly, Anatolian Fire, Artem, Bak, Black Bishop, Dağlı, Dance Of Fire, Dorubey, Fado, For Me, Gazi Begoviç, Hizel beyi, İhsan Sultan, Judıth Blue, Kıng Bishop, Kıng River, Lila Hatun, Mitico, Nash Bishop, Pan River, Soylu, The Uniqe, Yatko, Yudum ülkemizde başarı göstermiş önemli isimlerdendir.
Ayrıca Anatoly, Pan River, Hizel Beyi gibi 3 gazi şampiyonu vermiştir.


Yorumlar

İlgili içerik hakkında yorum girebilmeniz için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye girişi     Üye Ol

İlgili içerik için yorum bulunmamaktadır.