Aygırlar 21 Ekim 2011 10:43

SRI PEKAN


SRI PEKAN 1992 Doru
Hara – 1996 IRE / 2002 TUR
Cidago – 1,63

Yarış yaşamına 1994 yılında başlayan safkan 2 yaşlı olarak almış olduğu 6 startında 5 birincilik, 1 ikincilik elde etmiş ve başka yarış koşmamıştır.
Laurent Perrier Champagne G2, Rıchmond Stakes G2, Convertry Stakes G3 kazandığı önemli koşularıdır.

Babası Red Ransom 3 koşuda start almış, 2 birincilik elde etmiştir. Saratoga pistinde 1000m kum pist rekorunun sahibidir. (0.56,80)
1999-2003 arasında Amerika ve Avustralya da mekik aygır olarak görev yapmıştır.
Annesi Lady Godolphin’in hara da yaşamında 10 tayı koşmuş, 7 tayı kazanma başarısı göstermiştir.

Sri Pekan, Roberto hattı temsilcisidir. Babasının genelde Northern Dancer hattı ile uyumu söz konusudur. Sri Pekan da bu hattan önemli temsilcilerini vermiştir.
Nurayev, Lyphard, Be My Guest, Nijinsky2, Danzig, The Minstrel, Storm Bird, Lomond, Nıght Shift, Sadlers Wels gibi isimlerin hattından gelen kızlar ile başarı göstermiştir.
Ülkemizdeki başarılı temsilcilerinden yola çıkarak, Sharpen Up kanında da başarılı olmuştur. Mary Ellen, Topor gibi isimler bu uyumun neticeleridir. Ayrıca Nearco hattından Dominıon torunu Primelta dan Astrakhan’ı vermiştir.

Alişar, Ancyra, Aras, Astrakhan, Berraksu, Best Of Müge, Bişar, Erenko, Free Ball, Geronimo, Karelin, Kıng Alex, Mary Ellen, Magic Hawk, Miramis, Prenses Göksu, Rıo De Janeiro, Ronaldinho, Srıchania, Thyphon Gırl, Topor, Transacoustıc, Vasvuş, Whıte Ram, Yosun ülkemizde başarı göstermiş temsilcilerinden bazılarıdır.


Yorumlar

İlgili içerik hakkında yorum girebilmeniz için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye girişi     Üye Ol

İlgili içerik için yorum bulunmamaktadır.