Aygırlar 21 Ekim 2011 10:39

LUXOR


LUXOR 2000 Doru
Hara – 2007 TUR
Cidago – 1,63

2003 yılında yarış yaşamına başlayan ve 3 yıl boyunca 26 koşuya iştirak eden safkan, 10 birincilik, 3 ikincilik, 7 üçüncülük elde etmiştir.
Ent.Topkapı G2, Adnan Menderes G2, Fevzi Çakmak G3 galibiyetlerinin yanı sıra çeşitli KV koşulara adını yazdırmış, Açık grup koşularda plase olmuştur.
Annesi’nin ülkemize getirdiklerine baktığımızda, George Thomas (Gazi Şam.) Barbarino, Lady Wolf, Shing star, Stage Door East, Moon Light gibi önemli isimler ve Luxor’u vermiştir.
Luxor da babası gibi daha çok kısa ve orta mesafelerde başarı göstermiş olan bir isimdir.
Yapılacak olan eşlemelerde babasının uyum gösterdiği kan hatlarında, olumlu neticeler verecektir.
Babası, My Volga Boatman, Kılıçaslan, Eastern Star, Barnato, Fasht Eldebi, Karayel, Galetto, Topsider, Barbar, Villeroy, Lockton, Golden Prince, Gerald Martin, Pas De Soul gibi aygırların kızlarında başarı göstermiştir. Luxor da bu isimlerin kanını taşıyan kızlarda başarılı olacaktır.
Bunların dışında Native Procida, Mujtahid, Wolf ve Northern Dancer temsilcilerinin kızları ile uyumlu olması yüksek olasılıktadır.
Babası Distant Relative’in ölmüş olması, Luxor’u en önemli temsilcilerinden biri olarak ön plana çıkartacaktır.

Koşan yavruları içerisinde, Amed Kızı, Deluxe, Dutyfree, Marsmallow, Mister Kermit, Non Stop, Nona gibi isimler bulunmaktadır.


Yorumlar

İlgili içerik hakkında yorum girebilmeniz için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye girişi     Üye Ol

İlgili içerik için yorum bulunmamaktadır.