Aygırlar 21 Ekim 2011 10:02

IRISH SHUTTLE


IRISH SHUTTLE – 2000 - Doru
Hara – 2005 TUR (Cidago – 1,64)
Petorius (Ire) - Royal Language (Usa) / Conquistador Cielo (Usa) (20.04.2000)

Yarış yaşamına 2002 yılında başlayıp 2005 yılına kadar 39 start almış olan safkan, 14 birincilik, 11 ikincilik, 7 üçüncülük başarısı göstermiştir.
Güzel İzmir G3, Ethem Menderes G3, Zühtü Erişen G3 koşularını kazanmış, Çeşitli grup, Listed ve Şartlı koşularda da plase ve kazanma başarısı göstermiştir.

Babası, bir Tudor Minstrel temsilcisi olup, 9 starttan oluşan kariyerinde 6 birincilik 1 de ikincilik elde etmiştir. Başarıları genelde kısa mesafeli sprint yarışlarında olurken, 1000m mesafeli Cornwallis Stakes Gr.3 ve Temple Stakes Gr.3 önemli galibiyetlerindendir.
Annesi Royal Language bir Mr.Prospector torunudur. Yarış kazanmadan haraya gönderilmiştir.

Irish Shuttle’ın dozaj profil değerleri, DP = 12 – 0 – 2 – 0 – 0 (14) şeklindedir. Güç dağılımı ise DI = 13,00 / CD = 1,71 şeklindedir. Aşırı hız (Brillant) faktörünün bir hayli yüksek olduğu tabloda işaret edilen mesafe oldukça kısa mesafelerdir. Takriben kısa mesafeli sprint yarışlarının ideali olacağını söyleyebiliriz.

Babasının başarı gösterdiği kan hatlarına baktığımızda, Star Appeal, Absalom, Whisttead, Mount Hagen, Habitat, Repicado, Tap On Wood, Lord Gayle, The Brianstan, Sallust isimli kısrak babalarını görmekteyiz.
Babasının başarı göstermiş olduğu kan hatlarının temsilcilerinde Irısh Shutle da başarı gösterecektir.
Bu saydığımız isimler arasında Turn To hattından gelen Distant Relative. Fantastic Fellow ve Sri Pekan kızlarında da başarı göstermesi olasıdır.
Bunun dışında Northern Dancer kanı taşımayan aygırın, bu hattın temsilcisi aygırların kızları ile başarı göstermesi yüksek olasılıktır.
Bu güne kadar koşan tayları arasında en başarılı olan, Miklagard’ı, Turn-to hattından gelen Fantastic Fellow kızı Müşüm den vermiştir.

Bu güne kadar 25 tayı bulunan safkanın, Deryacankızı, White Mist, Miklagard, Kill For You nispeten başarılı yavrularıdır.


Yorumlar

İlgili içerik hakkında yorum girebilmeniz için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye girişi     Üye Ol

İlgili içerik için yorum bulunmamaktadır.