Aygırlar 21 Ekim 2011 09:48

GOLDEN SUN


GOLDEN SUN – 2002 - Doru
Hara - 2009 TUR (Cidago – 1,69)
Mountain Cat (Usa) – Sala (Usa) / Cryptoclearance (Usa) (23.04.2002)

Yarış yaşamına 2004 yılında başlamış ve 2008 yılına kadar 25 start alan Golden Sun, 13 birincilik ve 4 ikincilik elde etmiştir. Sakarya G2, Sahir Kurutluoğlu G3, Pansiyon Hara G2, William Giraud G3, Kocatepe G3, Güzel İzmir G3, İzmir Bş.Bld.Bşkn G3, Yavuz Sutan Selim G1, 9 Eylül G3, Güzel İzmir G3, İzmir Bş.Bld.Bşkn G3 önemli birincilikleri olup G1 Gazi koşusu 4.lüğüne sahiptir.
Storm Cat temsilcilerinden olan safkan’ın kan hattının özelliği erken gelişim gösteren ve buna bağlı olarak da erken koşan taylar vermesidir.
Golden Sun da 2 yaşlı olarak start aldığı 4 koşudan 4 birincilik çıkartmıştır.

Babası Mountain Cat, 2 yaşında 8, 3 yaşında 3 start almış. Toplam 11 startta 6 birincilik, 2 ikincilik elde etmiştir.
İki yaşında, Breeders Futurity G2, Alysheba G3, Sandford Stakes G3, Bashford Manor G3, Ellis Park Juvenile Listed, koşularını kazanırken, Kentucky Budweiser Breeders Cup da ikincilik elde etmiştir.
3 yaşındaki 3 startında bir kez plase olmuştur. Bu koşuda Clarinet King ikinciliğidir.

Annesi Sala, 1 kez start alıp haraya alınmıştır. Ülkemizde 12 tayı bulunan kısrağın 6 tayı start almıştır. En başarılı yavrusu Mountain Cat den olan Golden Sun olup, Unnaccounted For dan Attacante’i vermiştir.

Babasının uyum gösterdiği kan hatları ile uyumlu olması olasıdır. Northern Dancer temsilcileri ile olumlu sonuçlar verecektir, ayrıca Marlin, Always A Classic, Ealge Eyed, Strike The Gold kızları ile de olumlu neticeler alınabilir. Storm Cat’in Raise A Native hattında uyumu ile, Royal Abjar, Mujtahid, West By West, Ajmera, Cook Robin gibi isimlerin kanını taşıyan kızlarda uyum gösterme olasılığı yüksektir.

Bu güne kadar, 53 tayı olmuş. 15 tanesi start almıştır. En başarılı tayları Little Face ve Su Çiçeğidir.


Yorumlar

İlgili içerik hakkında yorum girebilmeniz için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye girişi     Üye Ol

İlgili içerik için yorum bulunmamaktadır.