Aygırlar 21 Ekim 2011 09:44

SEA HERO


SEA HERO - 1990 - Doru
Hara – 1995 USA / 2000 TUR (Cidago – 1,64)
Polish Navy (Usa) – Glowing Tribute (Usa) / Graustark (Usa) (04.03.1990)

Yarış yaşamına 1992 yılında başlayan safkan, 3 yıl süren yarış hayatında 24 start almış, 6 birincilik, 3 ikincilik, 4 üçüncülük elde etmiştir.
İki yaşında, Champagne S G1, galibi olan safkan, üç yaşında Kentucky Derby G1, Travers S G1 koşularını kazanırken, Molson Export Milion G2 de üçüncülük elde etmiş, 4 yaşında Bowling Green G2 de ikinci olurken, Brooklyn G2 de üçüncülük elde etmiştir.

Babası Polish Navy 12 koşuda start almış, 7 koşu kazanmıştır.
Hara yaşamında 432 tayı koşmuş, 236 tanesi kazanma başarısı göstermiştir.

Annesi Glowing Tribute, 2 ile 4 yaşları arasında 9 koşu kazanmıştır.
Hara yaşamında 10 tayı start almış 9 tanesi kazanma başarısı göstermiştir. Sea Hero, Hero’s Honor, Glowing Honor, Wild Applause öncelikle dikkat çeken taylarıdır.

Sea Hero’nun dozaj profil değerleri DP = 3 – 5 – 22 – 4 – 2 (36) şeklinde olup, güç dağılımı ise DI = 1,12 / CD = 0,08 şeklindedir. Bu değerler dayanıklılığı ön plana çıkartan veriler olup 2400 ve üzeri mesafeleri işaret etmektedir.

Sea Hero yurt dışı hara performansında, özellikle Ribot kan hattında, dikkat çekmiştir.
Bunun dışında, Northern Dancer hattından, Nijinsky 2 ve Teddy hattından Damascus ile uyum sağladığı kan hatları olmuştur.
Muttalip, Sabonis, Nijinsky 2 torunu King Line Dancer kızından, Confidence, Ezdiberili ülkemizdeki benzer örneklerdir.
Bunun dışında, Sadlers Wells, Danzig, Mountain Cat, Eagle Eyed, Barnato, The Minstrell, Be My Guest gibi isimler ve Northern Dancer hattı aygırımıza uyumlu gözükmüştür.
Bunlar ile birlikte Ribot kanı taşıyan kısraklar ve Almurtajaz, Unnacauntedfor kızları Sea Hero da başarı gösterecektir.
Raise A Native hattından gelen Affirmed torunu olan Viva Skeeanno dan Aeneas’ı vermiştir.
N.Dancer temsilcilerinden Danzig torunu Soviet Weapon dan Akdeniz Ateşi’ni, Be My Guest torunu Pantomime dan Big Trouble’ı vermiştir.

Aeneas, Akdeniz Ateşi, Asikır, Bıg Eagle, Bıg Trouble, Birsen Hanım, Black Spy, Canfidence, Delicious, Demir Güneş, Doctors Soul, Ezbiderli, Fastest Hero, Kahraman Denizci, Kemik kıran, Muttalip, Noble Gırl, Pluton, Prens Sönmez, Sabonis, Sılky, Solfejs Son, Tabasco, Water Dancer, Wınd Hunter, Yosan ülkemizde başarı göstermiş yavrularından bazılarıdır.

Sea Hero, 4000 TL bedel ile İzmit Aşım istasyonunda görevini yapmaktadır.

"Sea Hero, 12 Ocak itibarı ile yeterli sayıda müracaat alamaması nedeni ile aşımdan çekilmiştir."


Yorumlar

İlgili içerik hakkında yorum girebilmeniz için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye girişi     Üye Ol

İlgili içerik için yorum bulunmamaktadır.