Aygırlar 21 Ekim 2011 08:57

WIN RIVER WIN


WIN RIVER WIN – 1999 - Doru
Hara 2008 TUR (Cidago – 1,62)
Virginia Rapids (Usa) – Thirty Zip (Usa) / Tri Jet (Usa) (25.04.1999)

Win River Win 2001 yılında başladığı yarış yaşamı boyunca 7 yıl start almıştır. Katılmış olduğu 65 koşuda, 27 birincilik, 9 ikincilik, 14 üçüncülük elde etmiştir.
KV8 Sadık Giz, KV24 Celalettin Çubukçu, G3 Prens H.S Türjhan, G3 İzmir Bş Bld.Bşkn, G2- 19 Mayıs, G3- 9 Eylül, G3 Ankara Bş.Bld Bşkn, G3 Prof Kazım Köylü, G3 Ege Derbisi, G3 Eskişehir, G3 F.L.Karaosmanoğlu, G3 Yıldırım Bayezid, G3 Dünya Vet.Hek.günü önemli birinciliklerinden bazılarıdır. Ayrıca bir çok KV ve grup koşuda plase olmuş olup, uzun – kısa / çim – kum her pist ve mesafede başarı göstermiştir.

Babası Virginia Rapids, yarış kariyerinde 37 start almış 7 birincilik, 7 ikincilik, 3 de üçüncülük elde etmiştir. 1993 Halo Stakes, G2 Peter Pan Stakes, G3 Westchester Handicap, G2 Tom Fool Stakes, G1 Carter Handicap önemli başarıları olup galibiyetleri 1400/1800m ler aralığındadır.
Virginia Rapids, anneden Turn-to kanı taşıyan, Nasurullah’ın torunu Riverman’ın oğludur. DP = 12 – 21 – 20 – 1 – 0 (54) dozaj profiline sahip olup, güç dağılımı sürat ağırlıklı olup DI = 3,91 / CD = 0,81 değerleri ideal mesfesinin 1400 / 1600m aralığında olduğunu işaret etmektedir. Yurt dışında Gr.1 Coaching Clup American Oaks galibi Jostle (Drone)’ı vermiştir.

Annesi Thirty Zip, 13 kez kazanma başarısı göstermiş, 8 ikincilik, 11 üçüncülük ile başarılı bir kariyere sahiptir. Galibiyetleri daha çok Listed düzeyi koşularda olup, plaselerinde G1 ikinciliği bulunmaktadır.
Harada Lucette (Dayjur), Everyday Heroes (Awesome Again), Baby Zip (Relaunch) gibi Listed ve G3 düzeyi kazanma başarısı göstermiş isimler vermiştir. Ayrıca Thirty Zip’in kızı olan Baby Zip, (Awesome Again) den 11 startta 9 birincilik sahibi Ghostzapper (Awesome Again) gibi G1 galibi yavru vermeyi başarmıştır. G1 Breeders Cup Classic, G1 Woodward Stakes, G1 Vosburg Stakes, G1 Metropolitan Handicap, G2 Tom Fool Handicap önemli başarılarından bazılarıdır.
City Zip (Carson City) de G1 Hopeful Stakes, G2 Saratoga Special Stakes, G2 Sanford Stakes, G2 Amsterdam Stakes gibi önemli yarışlar kazanmayı başarmıştır. Bu görüntü ile annesi de hara vasfı olarak üretken bir yapıya sahip olduğunu göstermiştir.

İkinci annesi Sailaway Listed düzeyi 17 yarış kazanan Cutter Sam’i Norcliffe dan vermiştir. KızlarındanEileen’s Moment harada 9 kazanan isim verirken, Lil E Tee (At The Threshold) gibi Gr.1 Kentucky Derby galibi bir isim vermeyi başarmıştır.

Win River Win’in dozaj profil değerleri DP = 6 – 10 – 10 – 0 – 0 (26) şeklindedir. Dağılımı ise DI = 4,20 / CD = 0,85 şeklindedir. Bu değerler de 1000 / 1600m aralığını işaret etmektedir. Win River Win mesafe başarısını anne hattından almaktadır. Yarış kariyerinde de 2400m dahil kazanma başarısı göstermiştir. Dengeli hız faktörü göz önüne alınarak mesafeyi destekler kısraklar ile güç dengesi oluşturulabilir.

Babası, Chiefs Crown, Fappiano, Relaunc, Fighting Fit, Yukon, Capote, Cougar gibi isimlerin kızları ile başarı göstermiştir.
Riverman hattı temsilcisi olan Virginia Rapids’in oğlu olan Win River Win, yine aynı hattın temsilcisi aygırlarımızın uyum sağlamış olduğu kısraklarda başarı göstermesi olasıdır.
Kabaca sıralamak gerekirse, Sri Pekan, Lockton, Auction Ring, Uğurtay, My Volga Boatman, Cadeaux Genereux, Grey Dawn, Barnato, Karayel, Vidar kızları ile Win River Win’in uyum göstermesi olasıdır. Northern Dancer temsilcileri, Be My Guest, Alwasy A Classic, Marlin, Akındayım ilaveten Pearsian Bold, Bin Ajwaad, Bachelor Party, Distant Relativ, Lockton ayrıca Raise A Native- Mr.Prospector, In Reality hattı temsilcileri ile de uyumlu olacağı beklenilmektedir.

Ülkemizde pek çok kısrağa açık pedigrisi ile Win River Win, Karacabey pansiyon hara da 5000 TL bedel ve canlı tay uygulaması ile aşım yapmaktadır.

Koşan tayları içerisinde, Müyesser Girl, Terex, Western Lady, Blaze To Win, Dark Rain gibi kısa sürede dikkat çeken başarılı isimler bulunmaktadır…


Yorumlar

İlgili içerik hakkında yorum girebilmeniz için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye girişi     Üye Ol

İlgili içerik için yorum bulunmamaktadır.