Aygırlar 21 Ekim 2011 08:20

KANEKO


KANEKO – 2001 - Doru
Hara 2007 Tur (Cidago – 1,69)
Pivotal (Gb) – Kalimat (Gb) / Be My Guest (Usa) (15.01.2001)

Yarış yaşamına 2003 yılında başlayan ve 2006 yılının sonlarına kadar kariyerini sürdüren Kraneko, katılmış olduğu 43 koşuda 13 birincilik, 11 ikincilik, 5 üçüncülük, 4 de dördüncülük elde etmiştir.
Erkek Tay Denem G1, Ent.İstanbul koşusu G2 (iki kez) Fehmi Simsaroğlu G3, Sait Akson G3, TJK Pansiyon Hara G2 önemli birincilikleri olup, 2004 yılı G1 Gazi koşusu ikincisidir.

Babası Pivotal, 6 koşudan oluşan kariyerinde 4 kez kazanma başarısı göstermiştir. Maiden Stakes, Epee Conditions Stakes (Class C), King’s Stand Stakes Gr.2, Nunthorpe Stakes Gr.1 sırası ile galibiyetlerinin tamamıdır.
1997 yılında Hara kariyerine başlayan Pivotal, Gr.1 Galibi; Farhh (Lando), African Story (Gone West), Exellent Art (Seeking The Gold), Immortal Verse (Sadler’s Wells), Kyllachy (Song), Megahertz (Rahy), Golden Apples (Kaldoun) gibi bir çok başarılı ismi pistlere kazandırmıştır.

Annesi Kalimat, 14 startta 1 kere kazanmıştır. Hara kariyerinde 7 tayı koşmuş 6 tanesi kazanma başarısı göstermiştir. En başarılı yavrusu söz konusu aygır Kanekodur. Corrado, Kazuma, Maneko başarı gösteren taylarından bir kaçıdır.
İkinci annesi Kantado, hara da 8 kazanan temsilci vermiştir. In Excess, Konbola başarılı yavrularıdır.

Kaneko’nun dozaj profil değerleri, DP= 5-1-8-0-0 (14) şeklinde olup, güç dağılımı ise DI= 2,50 / CD= 0,79 şeklindedir. Bu değerler 1300 ile 2000m aralığını işaret etmektedir.

Anne ve babadan Northern Dancer kanı taşıyan safkanda, klasik Mr.Prospector hattı temsilcileri ile uyumu beklenilmelidir.
Pivotal, Song, Muhtarram, Night Shift, Kingmambo, Lear Fan, Doyoun İndian Ridge gibi aygırların kızları ile başarılı neticeler vemiştir.
Ayrıca, Be My Chief, Reprimantd, Polish Precedent, Royal Academy, Marju, Groom Dancer, Cadeaux Genereux kızları ile de uyumu söz konusudur.
Kaneko’nun da adı geçen aygırların kanından gelen kısraklar ile başarı göstermesi olasıdır.
Ülkemizde Common Grounds kızından Temelhan’ı, Distant Relative Kızından Elevato ve en başarılı temsilcilerinden biri olan Şeker Remziye’yi vermiştir.
Nasurullah hattı temsilcilerinden Riverman üzerinden gelen Delta Queen den Valderema’yı vermiştir. Taylarına göz attığımızda aygırlık kariyeri de oldukça başarılı geçmekte olan safkanın, daha çok sürat temsilcisi kısa ve orta mesafelerde başarı göstermiş isimler verdiği görülmektedir.
Koşan başarılı tayları arasında kısa bir kazanç sıralaması gerekirse Temelhan, Elevato, Şeker Remziye, Zincir Kıran, My Number One, Wembley, Ofsayt, Rodoplu, İzbatur, Golden Tower üst sıralarda sayacağımız isimlerdir.

Kaneko, 14000 TL bedel ve canlı tay uygulaması ile İzmit aşım istasyonunda aygırlık görevini sürdürmektedir.


Yorumlar

İlgili içerik hakkında yorum girebilmeniz için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye girişi     Üye Ol

cinnet

25 Şubat 2013 00:25

veeeeeeeeeeeeeeee en güzel kızı ALYA tabiki